2021 BATEMANS BAY MARINA REGATTA RESULTS

<< First  < Prev   1   2   Next >  Last >> 
  • 26/04/2021 2:02 PM | Terry

    Series Results [Mixed Class YS] for Division 4 up to Race 4

    Place Sail No Boat Name Skipper Crew Crew. From Sers Score Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
    1 24 Morticia S Kershaw Z Kershaw C Durran   5.0 1.0 2.0 1.0 1.0
    2 222 Once Bitten R Charles K Gillies D Gillies   11.0 2.0 3.0 2.0 4.0
    3 13 Seventeen G Seamer A Rogerson A McDonald   13.0 3.0 5.0 3.0 2.0
    4 63 Hobo P Withington J Clement     14.0 5.0 1.0 5.0 3.0
    5 740 Slingshot J Longbottom C Glare     17.0 4.0 4.0 4.0 5.0
    6 608 Tradewind A Rees T Schild     28.0 7.0C 7.0C 7.0C 7.0C



    Batemans Bay Marina Race 4

    Division 4 Mixed Class YS results Start : 13:30

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd TCF TCF Cor d T Score DidNot
    1 Morticia 24 Adams 21 S Kershaw 14:09:41 39:41 0.690 27:23 1.0  
    2 Once Bitten 222 Spider 22 MkI R Charles 14:07:09 37:09 0.788 29:16 2.0  
    3 Seventeen 13 Elliott 780 G Seamer 14:05:29 35:29 0.860 30:31 3.0  
    4 Slingshot 740 Elliott 7.4 J Longbottom 14:07:59 37:59 0.805 30:35 4.0  
    5 Hobo 63 FarrierTrimaran P Withington 14:19:04 49:04 0.650 31:54 5.0  
    DNC Tradewind 608 Windrush600 A Rees     0.685   7.0 DNC

    Batemans Bay Marina Race 3

    Division 4 Mixed Class YS results Start : 11:45

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd TCF TCF Cor d T Score DidNot
    1 Hobo 63 FarrierTrimaran P Withington 12:42:05 57:05 0.650 37:06 1.0  
    2 Morticia 24 Adams 21 S Kershaw 12:39:54 54:54 0.690 37:53 2.0  
    3 Once Bitten 222 Spider 22 MkI R Charles 12:37:53 52:53 0.788 41:40 3.0  
    4 Slingshot 740 Elliott 7.4 J Longbottom 12:40:00 55:00 0.805 44:16 4.0  
    5 Seventeen 13 Elliott 780 G Seamer 12:37:01 52:01 0.860 44:44 5.0  
    DNC Tradewind 608 Windrush600 A Rees     0.685   7.0 DNC


    Batemans Bay Marina Race 2

    Division 4 Mixed Class YS results Start : 14:55

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd TCF TCF Cor d T Score DidNot
    1 Morticia 24 Adams 21 S Kershaw 15:53:35 58:35 0.690 40:25 1.0  
    2 Once Bitten 222 Spider 22 MkI R Charles 15:47:06 52:06 0.788 41:03 2.0  
    3 Seventeen 13 Elliott 780 G Seamer 15:42:51 47:51 0.860 41:09 3.0  
    4 Slingshot 740 Elliott 7.4 J Longbottom 15:48:12 53:12 0.805 42:50 4.0  
    5 Hobo 63 FarrierTrimaran P Withington 16:03:17 01:08:17 0.650 44:23 5.0  
    DNC Tradewind 608 Windrush600 A Rees     0.685   7.0 DNC


    Batemans Bay Marina Race 1

    Division 4 Mixed Class YS results Start : 12:50

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd TCF TCF Cor d T Score DidNot
    1 Morticia 24 Adams 21 S Kershaw 13:40:31 50:31 0.690 34:51 1.0  
    2 Seventeen 13 Elliott 780 G Seamer 13:31:34 41:34 0.860 35:45 2.0  
    3 Hobo 63 FarrierTrimaran P Withington 13:46:00 56:00 0.650 36:24 3.0  
    4 Once Bitten 222 Spider 22 MkI R Charles 13:36:25 46:25 0.788 36:35 4.0  
    5 Slingshot 740 Elliott 7.4 J Longbottom 13:36:20 46:20 0.805 37:18 5.0  
    DNC Tradewind 608 Windrush600 A Rees     0.685   7.0 DNC


  • 26/04/2021 11:44 AM | Terry

    Series Results [Mixed Class YS] for Division 5 up to Race 4

    Place Sail No Boat Name Skipper Crew From Sers Score Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
    1 1673 Nacra E Dooper R Juste   7.0 4.0C 1.0 1.0 1.0
    2 1672 Karin A Targa J Jensen   7.0 1.0 2.0 2.0 2.0
    3 314 CM Composites C Malcolm     11.0 2.0 3.0 3.0 3.0



    Batemans Bay Marina Race 4

    Division 5 Mixed Class YS results Start : 13:35



    Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    Karin 1672 Nacra5.8na A Targa 14:31:52 56:52 70.0 01:21:14 1.0  
    CM Composites 314 F18 C Malcolm 14:37:01 01:02:01 65.0 01:35:25 2.0  
    Nacra 1673 Nacra5.8na E Dooper     70.0   4.0 DNC


    Batemans Bay Marina Race 3

    Division 5 Mixed Class YS results Start : 11:50

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 Nacra 1673 Nacra5.8na E Dooper 12:39:32 49:32 70.0 01:10:46 1.0  
    2 Karin 1672 Nacra5.8na A Targa 12:44:37 54:37 70.0 01:18:02 2.0  
    3 CM Composites 314 F18 C Malcolm 12:45:22 55:22 65.0 01:25:11 3.0  



    Batemans Bay Marina Race 2

    Division 5 Mixed Class YS results Start : 15:00

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 Nacra 1673 Nacra5.8na E Dooper 16:22:59 01:22:59 70.0 01:58:33 1.0  
    2 Karin 1672 Nacra5.8na A Targa 16:27:56 01:27:56 70.0 02:05:37 2.0  
    3 CM Composites 314 F18 C Malcolm 16:29:55 01:29:55 65.0 02:18:20 3.0  



    Batemans Bay Marina Race 1

    Division 5 Mixed Class YS results Start : 12:55

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1
    Nacra 1673 Nacra5.8na E Dooper 14:03:26 01:08:26 70.0 01:37:46 1.0  
    2
    Karin 1672
    Nacra5.8na A Targa
    14:06:23
    01;11;23
    70.0
    01:41;58
    2.0
     
    3 CM Composites 314 F18 C Malcolm 14:07:25 01:12:25 65.0 01:51:25 3.0  
  • 26/04/2021 11:42 AM | Terry

    Series Results [Mixed Class YS] for Division 6 up to Race 4

    Place Sail No Boat Name Skipper Crew From Sers Score Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
    1 63279 Kermit A Mckenzie     8.0 3.0 1.0 1.0 3.0
    2 41791 Revolution 14 A Mills     9.0 2.0 2.0 4.0 1.0
    3 31097 Bad Becky B Robinson-Mills     10.0 1.0 4.0 3.0 2.0
    4 1226 Curglaff K Chidzey     13.0 4.0 3.0 2.0 4.0
    5 63276 Blue Ass Blowie P Dobson     20.0 5.0 5.0 5.0 5.0
    6 1271 Orca F3 G Waldon     27.0 6.0 7.0 7.0 7.0
    7 925 Go Bananas ! S Watts A Hanly   32.0 10.0C 10.0C 6.0 6.0
    8 479 Bobcat R Mahony     34.0 10.0C 6.0 9.0C 9.0C
    9 1863 Just a Dash A Jamieson J Beale   36.0 10.0C 9.0F 9.0F 8.0



  • 26/04/2021 11:06 AM | Terry

    Batemans Bay Marina Race 4

    Division 6 Mixed Class YS results Start : 13:35

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 Bad Becky 31097 Hobie14 B Robinson-Mills 14:19:51 44:51 97.0 46:14 1.0  
    2 Revolution 14 41791 Hobie14 A Mills 14:21:17 46:17 97.0 47:43 2.0  
    3 Kermit 63279 Hobie14 A Mckenzie 14:22:03 47:03 97.0 48:30 3.0  
    4 Curglaff 1226 Weta4.4Trimaran K Chidzey 14:18:53 43:53 87.0 50:26 4.0  
    5 Blue Ass Blowie 63276 Hobie14 P Dobson 14:26:07 51:07 97.0 52:42 5.0  
    6 Orca F3 1271 Weta4.4Trimaran G Waldon 14:27:20 52:20 87.0 01:00:09 6.0  
    DNC Bobcat 379 Nacra430sss R Mahony     87.5   10.0 DNC
    DNC Go Bananas ! 925 Weta4.42up S Watts     90.0   10.0 DNC
    DNC Just a Dash 1863 Windrush14SuperSloop A Jamieson     87.0   10.0 DNC


    Batemans Bay Marina Race 3


    Division 6 Mixed Class YS results Start : 11:50

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 Kermit 63279 Hobie14 A Mckenzie 12:46:37 56:37 97.0 58:22 1.0  
    2 Revolution 14 41791 Hobie14 A Mills 12:46:55 56:55 97.0 58:41 2.0  
    3 Curglaff 1226 Weta4.4Trimaran K Chidzey 12:41:27 51:27 87.0 59:08 3.0  
    4 Bad Becky 31097 Hobie14 B Robinson-Mills 12:48:33 58:33 97.0 01:00:22 4.0  
    5 Blue Ass Blowie 63276 Hobie14 P Dobson 12:50:28 01:00:28 97.0 01:02:20 5.0  
    6 Bobcat 479 Nacra430sss R Mahony 12:46:34 56:34 87.5 01:04:39 6.0  
    7 Orca F3 1271 Weta4.4Trimaran G Waldon 12:58:26 01:08:26 87.0 01:18:40 7.0  
    DNC Go Bananas ! 925 Weta4.42up S Watts     90.0   10.0 DNC
    DNF Just a Dash 1863 Windrush14SuperSloop A Jamieson     87.0   9.0 DNF


    Batemans Bay Marina Race 2

    Division 6 Mixed Class YS results Start : 15:00

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 Kermit 63279 Hobie14 A Mckenzie 16:07:36 01:07:36 97.0 01:09:41 1.0  
    2 Curglaff 1226 Weta4.4Trimaran K Chidzey 16:00:47 01:00:47 87.0 01:09:52 2.0  
    3 Bad Becky 31097 Hobie14 B Robinson-Mills 16:08:04 01:08:04 97.0 01:10:10 3.0  
    4 Revolution 14 41791 Hobie14 A Mills 16:08:12 01:08:12 97.0 01:10:19 4.0  
    5 Blue Ass Blowie 63276 Hobie14 P Dobson 16:09:45 01:09:45 97.0 01:11:54 5.0  
    6 Go Bananas ! 925 Weta4.42up S Watts 16:16:57 01:16:57 90.0 01:25:30 6.0  
    7 Orca F3 1271 Weta4.4Trimaran G Waldon 16:24:50 01:24:50 87.0 01:37:31 7.0  
    DNF Just a Dash 1863 Windrush14SuperSloop A Jamieson     87.0   9.0 DNF


    Batemans Bay Marina Race 1

    Division 6 Mixed Class YS results Start : 12:55

    Place Boat Name Sail No Class Skipper Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 Revolution 14 41791 Hobie14 A Mills 13:52:11 57:11 97.0 58:57 1.0  
    2 Bad Becky 31097 Hobie14 B Robinson-Mills 13:52:52 57:52 97.0 59:39 2.0  
    3 Kermit 63279 Hobie14 A Mckenzie 13:53:05 58:05 97.0 59:53 3.0  
    4 Curglaff 1226 Weta4.4Trimaran K Chidzey 13:47:10 52:10 87.0 59:58 4.0  
    5 Blue Ass Blowie 63276 Hobie14 P Dobson 13:53:20 58:20 97.0 01:00:08 5.0  
    6 Go Bananas ! 925 Weta4.42up S Watts 14:00:00 01:05:00 90.0 01:12:13 6.0  
    7 Orca F3 1271 Weta4.4Trimaran G Waldon 14:03:12 01:08:12 87.0 01:18:23 7.0  
    8 Just a Dash 1863 Windrush14SuperSloop A Jamieson 14:22:07 01:27:07 87.0 01:40:08 8.0  



  • 25/04/2021 2:02 PM | Terry

    Series Results [Mixed Class YS] for Division 8 up to Race 6

    Place Sail No Boat Name Skipper Crew From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
    1 10281 Non Sequiter C Sant M Straffon   8.0 1.0 1.0 2.0 2.0 1.0 1.0
    2 10295 Red Santa Z Sant J Straffon   10.0 2.0 2.0 1.0 1.0 2.0 2.0
    3 1258 Seat Gypsy S Hextell     21.0 4.0C 4.0C 4.0C 3.0 3.0 3.0



    Batemans Bay Marina Race 6

    Division 8 Mixed Class YS results

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 10281 Non Sequiter C Sant Heron 22:23 22:23 145.0 15:26 1.0  
    2 10295 Red Santa Z Sant Heron 22:31 22:31 145.0 15:32 2.0  
    DNC 1258 Seat Gypsy S Hextell Sabre     127.0   4.0 DNC
























    Batemans Bay Marina Race 5

    Division 8 Mixed Class YS results

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 10281 Non Sequiter C Sant Heron 23:19 23:19 145.0 16:05 1.0  
    2 10295 Red Santa Z Sant Heron 23:35 23:35 145.0 16:16 2.0  
    DNC 1258 Seat Gypsy S Hextell Sabre     127.0   4.0 DNC



    Batemans Bay Marina Race 4

    Division 8 Mixed Class YS results

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 10295 Red Santa Z Sant Heron 36:09 36:09 145.0 24:56 1.0  
    2 10281 Non Sequiter C Sant Heron 36:17 36:17 145.0 25:01 2.0  
    DNC 1258 Seat Gypsy S Hextell Sabre     127.0   4.0 DNC


    Batemans Bay Marina Race 3

    Division 8 Mixed Class YS results

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 10295 Red Santa Z Sant Heron 28:25 28:25 145.0 19:36 1.0  
    2 10281 Non Sequiter C Sant Heron 28:30 28:30 145.0 19:39 2.0  
    3 1258 Seat Gypsy S Hextell Sabre 28:16 28:16 127.0 22:15 3.0  


    Batemans Bay Marina Race 2

    Division 8 Mixed Class YS results
    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 10281 Non Sequiter C Sant Heron 28:51 28:51 145.0 19:54 1.0  
    2 10295 Red Santa Z Sant Heron 29:13 29:13 145.0 20:09 2.0  
    3 1258 Seat Gypsy S Hextell Sabre 27:37 27:37 127.0 21:45 3.0  


    Batemans Bay Marina Race 1

    Division 8 Mixed Class YS results
    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score From
    1 10281 Non Sequiter C Sant Heron 14:55 14:55 145.0 10:17 1.0  
    2 10295 Red Santa Z Sant Heron 14:58 14:58 145.0 10:19 2.0  
    3 1258 Seat Gypsy S Hextell Sabre 14:54 14:54 127.0 11:44 3.0  

     
  • 25/04/2021 1:52 PM | Terry

    Series Results [Mixed Class YS] for Division 9 up to Race 6

    Place Sail No Boat Name Skipper Crew From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
    1 382 Rocketship D Swinsburg     6.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0


    Series Results [Hansa 303s] for Division 9 up to Race 6

    Place Sail No Boat Name Skipper Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
    1 695 TBA G Lambeck 8.0 1.0 2.0 2.0 1.0 1.0 1.0
    2 2479 Poppy M Durnan 12.0 2.0 1.0 1.0 2.0 3.0 3.0
    3 659 Ability J Ibbotson 18.0 3.0 4.0 3.0 4.0 2.0 2.0
    4 2068 Pumpkin T Ennis 24.5 4.0 3.0 5.5 3.0 4.0 5.0
    5 1594 Olympic Spirit S Plunkett 31.5 5.0 5.0 5.5 5.0 5.0 6.0
    6 1805 Peter Pride B Ponder 38.0 7.0 6.0 8.0 7.0 6.0 4.0
    7 870 Finesse D Paton 40.0 8.0 7.0 4.0 6.0 8.0 7.0
    8 2140 Harmony 2 N Quan 46.0 6.0 9.0 7.0 8.0 7.0 9.0
    9 2336 Slime T Henderson 53.0 9.0 8.0 9.0 9.0 10.0F 8.0


  • 25/04/2021 1:37 PM | Terry

    Batemans Bay Marina Race 6

    Division 9 Mixed Class YS results Start : 00:06
    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 382 Rocketship D Swinsburg Optimist 28:51 22:51 170.0 13:26 1.0  
    Division 9 Hansa 303s results Start : 00:06
    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 695 TBA G Lambeck Hansa303 27:13 21:13 166.0 12:47 1.0  
    2 2479 Poppy M Durnan Hansa303 27:52 21:52 166.0 13:10 2.0  
    3 659 Ability J Ibbotson Hansa303 27:56 21:56 166.0 13:13 3.0  
    4 2068 Pumpkin T Ennis Hansa303 28:21 22:21 166.0 13:28 4.0  
    5 1594 Olympic Spirit S Plunkett Hansa303 28:48 22:48 166.0 13:44 5.0  
    6 2140 Harmony 2 N Quan Hansa303 29:42 23:42 166.0 14:17 6.0  
    7 1805 Peter Pride B Ponder Hansa303 29:52 23:52 166.0 14:23 7.0  
    8 870 Finesse D Paton Hansa303 30:21 24:21 166.0 14:40 8.0  
    9 2336 Slime T Henderson Hansa303 32:33 26:33 166.0 16:00 9.0  


    Batemans Bay Marina Race 5

    Pivision 9 Mixed Class YS results Start : 00:06

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 382 Rocketship D Swinsburg Optimist 28:21 22:21 170.0 13:09 1.0  


    Division 9 Hansa 303s results Start : 00:06

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 2479 Poppy M Durnan Hansa303 26:42 20:42 166.0 12:28 1.0  
    2 695 TBA G Lambeck Hansa303 27:26 21:26 166.0 12:55 2.0  
    3 2068 Pumpkin T Ennis Hansa303 28:18 22:18 166.0 13:26 3.0  
    4 659 Ability J Ibbotson Hansa303 28:24 22:24 166.0 13:30 4.0  
    5 1594 Olympic Spirit S Plunkett Hansa303 28:59 22:59 166.0 13:51 5.0  
    6 1805 Peter Pride B Ponder Hansa303 30:34 24:34 166.0 14:48 6.0  
    7 870 Finesse D Paton Hansa303 30:45 24:45 166.0 14:55 7.0  
    8 2336 Slime T Henderson Hansa303 30:56 24:56 166.0 15:01 8.0  
    9 2140 Harmony 2 N Quan Hansa303 30:58 24:58 166.0 15:02 9.0  



    Batemans Bay Marina Race 4

    Division 9 Mixed Class YS results Start : 00:06

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 382 Rocketship D Swinsburg Optimist 45:22 39:22 170.0 23:09 1.0  


    Division 9 Hansa 303s results Start : 00:06

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 2479 Poppy M Durnan Hansa303 42:09 36:09 166.0 21:47 1.0  
    2 695 TBA G Lambeck Hansa303 42:13 36:13 166.0 21:49 2.0  
    3 659 Ability J Ibbotson Hansa303 44:06 38:06 166.0 22:57 3.0  
    4 870 Finesse D Paton Hansa303 44:23 38:23 166.0 23:07 4.0  
    5 1594 Olympic Spirit S Plunkett Hansa303 44:42 38:42 166.0 23:19 5.5  
    5 2068 Pumpkin T Ennis Hansa303 44:43 38:43 166.0 23:19 5.5  
    7 2140 Harmony 2 N Quan Hansa303 46:44 40:44 166.0 24:32 7.0  
    8 1805 Peter Pride B Ponder Hansa303 46:48 40:48 166.0 24:35 8.0  
    9 2336 Slime T Henderson Hansa303 49:55 43:55 166.0 26:27 9.0  


  • 25/04/2021 1:19 PM | Terry

    Batemans Bay Marina Race 3

    Division 9 Mixed Class YS results Start : 00:06

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 382 Rocketship D Swinsburg Optimist 42:29 36:29 170.0 21:28 1.0  


    Division 9 Hansa 303s results Start : 00:06

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 695 TBA G Lambeck Hansa303 36:33 30:33 166.0 18:24 1.0  
    2 2479 Poppy M Durnan Hansa303 36:53 30:53 166.0 18:36 2.0  
    3 2068 Pumpkin T Ennis Hansa303 38:18 32:18 166.0 19:28 3.0  
    4 659 Ability J Ibbotson Hansa303 38:24 32:24 166.0 19:31 4.0  
    5 1594 Olympic Spirit S Plunkett Hansa303 39:29 33:29 166.0 20:10 5.0  
    6 870 Finesse D Paton Hansa303 40:30 34:30 166.0 20:47 6.0  
    7 1805 Peter Pride B Ponder Hansa303 42:23 36:23 166.0 21:55 7.0  
    8 2140 Harmony 2 N Quan Hansa303 42:41 36:41 166.0 22:06 8.0  
    9 2336 Slime T Henderson Hansa303 44:11 38:11 166.0 23:00 9.0  

    Batemans Bay Marina Race 2

    Division 9 Mixed Class YS results Start : 00:05

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 382 Rocketship D Swinsburg Optimist 42:40 37:40 170.0 22:09 1.0  


    Division 9 Hansa 303s results Start : 00:05

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 695 TBA G Lambeck Hansa303 38:24 33:24 166.0 20:07 1.0  
    2 659 Ability J Ibbotson Hansa303 38:32 33:32 166.0 20:12 2.0  
    3 2479 Poppy M Durnan Hansa303 39:06 34:06 166.0 20:32 3.0  
    4 2068 Pumpkin T Ennis Hansa303 39:34 34:34 166.0 20:49 4.0  
    5 1594 Olympic Spirit S Plunkett Hansa303 42:54 37:54 166.0 22:50 5.0  
    6 1805 Peter Pride B Ponder Hansa303 43:06 38:06 166.0 22:57 6.0  
    7 2140 Harmony 2 N Quan Hansa303 43:08 38:08 166.0 22:58 7.0  
    8 870 Finesse D Paton Hansa303 45:12 40:12 166.0 24:13 8.0  
    DNF 2336 Slime T Henderson Hansa303     166.0   10.0 DNF


    Batemans Bay Marina Race 1

    Division 9 Mixed Class YS results Start : 00:05
    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score From
    1 382 Rocketship D Swinsburg Optimist 24:29 19:29 170.0 11:28 1.0  


    Division 9 Hansa 303s results Start : 00:05

    Place Sail No Boat Name Skipper Class Fin Tim Elapsd YS YS Cor d T Score DidNot
    1 695 TBA G Lambeck
    Hansa303 22:25 17:25 166.0 10:30 1.0  
    2 659 Ability J Ibbotson Hansa303 22:50 17:50 166.0 10:45 2.0  
    3 2479 Poppy M Durnan Hansa303 22:57 17:57 166.0 10:49 3.0  
    4 1805 Peter Pride B Ponder Hansa303 23:14 18:14 166.0 10:59 4.0  
    5 2068 Pumpkin T Ennis Hansa303 23:20 18:20 166.0 11:03 5.0  
    6 1594 Olympic Spirit S Plunkett Hansa303 24:23 19:23 166.0 11:41 6.0  
    7 870 Finesse D Paton Hansa303 24:39 19:39 166.0 11:50 7.0  
    8 2336 Slime T Henderson Hansa303 25:00 20:00 166.0 12:03 8.0  
    9 2140 Harmony 2 N Quan Hansa303 25:14 20:14 166.0 12:11 9.0  
<< First  < Prev   1   2   Next >  Last >> 
  • Home
  • Results
  • 2021 Batemans Bay Marina Regatta RESULTS

Copyright 2016.  Privacy Statement

Powered by Wild Apricot Membership Software